130- آشنایی با داروهای هومیوپاتی (لیکوپودیوم)

بد نیست از دارویی صحبت کنیم که تیپ شخصیتی آن در ایرانیان بسیار دیده می‌شود! داروی بسیار مهم لیکوپودیوم (Lycopodium) که به اختصار Lyc گفته می‌شود و منشا آن گیاهی است.

افراد Lyc عموما مسوولیت‌گریز و دارای حس عدم کفایت هستند، از درون ترسو و بزدل هستند، ولی خود را در پشت نقاب مخفی می‌کنند و چنان وانمود می‌کنند که بسیار شجاع هستند، شاید بلوف هم بزنند و کلی از خودشان تعریف کنند، ولی معمولا در مواقع خطر پشت سر افراد شجاع مخفی می‌شوند. مسوولیت‌گریزی این افراد چنان است که حتا در مواردی مانند رابطه جنسی نیز به دنبال یک ارضای سریع هستند و برای فرار از مسوولیت، تن به ازدواج نمی‌دهند. به خاطر نقابی که بر چهره این افراد است، تشخیص یک بیمار Lyc ممکن است برای هومیوپات بسیار مشکل باشد.

فرد Lyc معمولا نسبت به فرد ضعیف‌تر از خود زورگو و نسبت به فرد قوی‌تر از خود، خوار و مطیع است. مثلا کارمندی که در اداره جلوی رییس خود فروتن است و در خانه بر سر زن و فرزند خود فریاد می‌کند.

این افراد معمولا بدن و صورتی لاغر دارند، ولی شکم آنها برآمده است و اصطلاحا می‌گویند شکمشان مثل شکم قورباغه است. Lycها مشکلات گوارشی بسیاری نیز دارند و به‌راحتی نفخ می‌کنند.

Lycسردردهایی مخصوص خود دارد که با مشکلات ادراری رابطه معکوس دارد. معمولا وقتی مشکلات ادراریش زیاد می‌شود سردردش بهتر می‌شود و وقتی مشکلات ادراریش کم می‌شود سردرد بدتر می‌شود! این افراد معمولا ساعات 4 - 3 صبح و نیز 8 - 4 بعدازظهر حالشان بدتر می‌شود. مردانی که دارای ناتوانی جنسی هستند به‌خوبی به این دارو پاسخ می‌دهند.

 

دقت کنید که علائم فوق بخشی از صدها علامت داروی Lyc است و نباید اگر یک یا چند علامت فوق را در خود یا دیگری دیدید، فوری برچسب Lyc بزنید و سرخود تجویزی بکنید!

 

 

نوشته‌های مرتبط با این مطلب:

بیشترین پرسش‌ها درباره هومیوپاتی اینجا

آب، آب نیست اینجا

آشنایی با داروهای هومیوپاتی (آرنیکا) اینجا

آشنایی با داروهای هومیوپاتی (لچسیس) اینجا

آشنایی با داروهای هومیوپاتی (چمومیلا) اینجا

 

پارسال همین روزها:

نیایش‌های Cash و نیایش‌های Online ؛ 4 دی 82

We are one! ؛ 9 دی 82

 

 

 

  
نویسنده : علی ; ساعت ٧:۳٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۳/۱٠/۸
تگ ها :