125- درمان سوختگي با هوميوپاتي

عموما هوميوپاتي به عنوان طبي مطرح مي‌شود كه بيماري‌ها را در درازمدت درمان مي‌كند و هوميوپات و بيمار، هردو بايد صبور و پيگير باشند. اين مطلب (در مورد بيماري‌هاي مزمن) كاملا درست است و من در نوشته‌هاي پيشين نيز به آن اشارات فراواني كرده‌ام. اما هوميوپاتي در درمان بيماري‌هاي حاد نيز واقعا اعجاز مي‌كند و  گاه در كلاس‌هاي هوميوپاتي، از اين كه شما مي‌بينيد چه بسيارند مردمي كه با هوميوپاتي آشنايي ندارند يا دسترسي به هوميوپات ندارند و اگر داشتند، چه مشكلات فراواني از مردم حل مي شد افسوس مي‌خوريد. بماند!

يكي از استادان هوميوپاتي تعريف مي‌كرد كه زماني كه سرباز بوده، چون به هرحال دكتر بوده، به عنوان پزشك اردوگاه هم كار مي‌كرده. يك بار يكي از سربازان كه گويا در آشپزخانه كار مي‌كرده هواركشان مي‌آيد كه آب جوش روي پايم ريخته و ضمن اين كه واقعا پايش سوخته بوده، تمايل شديدي هم داشته با تمارض، يك مرخصي‌اي چيزي بگيرد و به هرحال از پادگان براي مدتي خلاص شود.

استاد ما تعريف مي‌كرد كه در همان حين كه آن شخص داشت داد و بيداد مي‌كرد، يك گلبولي* از داروي هوميوپاتي مربوط به آن نوع سوختگي در دهان شخص انداختم ... هنوز كار به چند دقيقه نگذشته بود كه پوست پاي شخص مثل اولش شد، انگار نه انگار كه مشكلي داشته باشد، سرباز بيچاره كه اميدوار بوده مرخصي بگيرد هنوز داشته داد مي‌زده كه استاد ما مي‌گويد: تو كه چيزيت نيست. سرباز به پايش نگاه مي‌كند و چشم‌هايش از تعجب چهارتا مي‌شود و مي‌بيند كه انگار نه انگار سوختگي پا داشته!

البته واقعا هم در موارد حاد، داروهاي هوميوپاتي چنانچه درست انتخاب شوند چنين تاثيري مي‌گذارند. يك مورد حاد خونريزي با چاقوخوردگي را هم كه قبلا در وبلاگ توضيح داده‌ام.

 

* گلبولي: يك دانه كوچك كروي‌شكل از جنس قند شير كه حاوي داروي هوميوپاتيك است و معمولا در آب حل و به بيمار داده مي‌شود؛ اما در موارد حاد بدون حل‌كردن در آب، به شكل اصلي نيز داده مي‌شود. گلبولي و كلا داروي هوميوپاتي، به محض رسيدن به مخاط زبان، دهان و بيني جذب شده اثر درماني خود را آغاز مي‌كنند و نيازي نيست كه مانند داروهاي شيميايي، وارد معده و گردش خون شوند. البته بعضي هوميوپات‌ها هميشه دارو را به شكل غيرمحلول مي‌دهند و بعضي هوميوپات‌ها از سيستم محلول استفاده مي‌كنند كه بحث آن در حوصله اين وبلاگ نيست ....

 

پارسال همين روزها:

نگرش سيستمي (3)؛ 2 آذر 1382

هم‌زماني، اتيولوژي، سيستم؛ 8 آذر 1382

 

 

  
نویسنده : علی ; ساعت ٧:۳٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۳/٩/۸
تگ ها :