730- بازگشت به کار تیمی

همسرم این روزها در حال راه‌اندازی کسب و کاری جدید است و حجم بسیار زیادی مطالعه و کار لازم بود و هست.

مطالعه کتاب‌های بازاریابی، کسب و کار، آشناشدن با قوانین گوناگون، سرزدن به ثبت شرکت‌ها، تجهیز محل کار، بیدار ماندن تا پاسی از شب، خرید و مطالعه‌ی بسته‌های آموزشی گوناگون و ...

بسیاری از مباحثی که برایم اصلا اهمیتی نداشتند (مثلا روش‌های بازاریابی و فروش)، اهمیت پیدا کرده‌اند و فعلا فرصتی برای مطالعه در هیچ زمینه‌ی دیگری ندارم. حتی فرصت نمی‌کنم در وبلاگم چیزی بنویسم.

در آغاز 40سالگی گویی به 20سال پیش پرتاب شده‌ام که در گروه‌های علمی و اجرایی دانشکده فعالیت می‌کردیم و شب و روز نمی‌شناختیم و گاه روزهای متوالی فرصت خوابیدن هم نداشتیم. این حس را علیرغم همه سختی‌هایش دوست دارم. حس خوب و آشنای انجام یک کار مفید و هدف‌مند که به آدمی انرژی و توان می‌دهد و او را وادار می‌کند از که از نیروهای خفته‌اش استفاده بهتری بکند.

  
نویسنده : علی ; ساعت ۱٠:٤٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٥/٦/٢٢


729- تجربه من از مودم 4G ایرانسل

پس از 9 سال تجربه سیم کارت ایرانسل، هفته پیش یک مودم 4G ایرانسل هم به شکل آنلاین سفارش دادم که با یک سیم کارت 4G هدیه، در فاصله زمانی معقول سه چهار روزه با پست به دستم رسید و نمایندگی هم بدون هزینه آن را برایم فعال کرد. سرعت بارگذاری وب‌سایت‌‌ها مناسب و سرعت دانلود بسیار عالی است. خوشحالم که با داشتن مودمی ارزان که در حد و اندازه یک فلش مموری است، همه‌‌جا می‌توانم به اینترنت با کیفیت مناسب دسترسی داشته باشم.

به نظر من اینترنت 4G ایرانسل، یک رقیب بسیار جدی و سرسخت برای شرکت‌های تامین‌کننده خدمات اینترنتی است و باعث ریزش تعداد کاربران آنها خواهد شد.

تکمیلی: اینترنت هدیه که قرار بود 7 روز بعد از فعالسازی به من داده شود، 21 روز بعد داده شد و آن هم با پیگیری فراوان! این تنها نقطه منفی در فرایند خرید مودم بود که واقعا شیرینی استفاده از مودم را برایم تلخ کرد. چه خوب است که وقتی قولی به مشتری داده می‌شود به‌درستی به آن عمل شود که یک بخش از فرایند، کل کار را تحت‌الشعاع قرار ندهد.

  
نویسنده : علی ; ساعت ٧:۱٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٥/٦/۱٢
تگ ها : ایرانسل ، 4g ، مودم