204- لقمه کوچک

بین این همه مطالب اینترنتی که صرفا به درد وقت‌گذرونی می‌خوره، طبیعتا نوشته‌های بسیار خوبی هم پیدا می‌شه. خاطرات مربوط به علامه کرباسچیان رو می‌خوندم. دیدم یکجایی به یک نفر گفته‌اند: «مشکلات گوارشی تو مال روش اشتباه غذاخوردنته. لقمه رو کوچیک بردار و کاملا بجو.» این جمله بدجوری روی من اثر کرد. چون معمولا در خوردن دستپخت همسرم افراط می‌کنم. (هرچند چاق نمی‌شم.) از همون روز ما دو نفر داریم سعی می‌کنیم به این دستور عمل کنیم و هی به هم یادآوری کنیم که فراموش نکنیم. اثراتش معجزه‌آساست. حجم غذاخوردن ما خیلی کمتر شده، راحت‌تر دست از غذا می‌کشیم، همسرم چند مشکل گوارشی داشت که برطرف شده، من هم خیلی راحت‌تر میل به پرخوری رو از دست می‌دم .. خلاصه این که لقمه رو کوچک بردارید و خوب بجوید.

  
نویسنده : علی ; ساعت ٥:٠٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/٤/٢٧
تگ ها :


203- قالب جدید

سه هفته پیش بود که از روی کنجکاوی این قالب «سبز» جدید رو برای لحظاتی انتخاب کردم. ولی بعد نمی‌دونم چی شد که دیگه نه تونستم قالب رو عوض کنم، نه مطلب جدید به وبلاگم اضافه کنم، نه چیزی رو کم و زیاد و ویرایش کنم. دوستان هم هی پیام گذاشتن که عجب قالبی، خیلی خوبه، مبارکه!

هرچی مطلب می‌نوشتم و می‌فرستادم با پیام خطا مواجه می‌شدم.

*

ولی مساله این بود که تنها یک کلیک از روی کنجکاوی باعث این همه ماجرا شد.

کلی مطلب در این فاصله می‌خواستم بنویسم که زمان همه‌ش گذشت. ولی کلا چندهفته گذشته برای من خیلی پرماجرا بوده و علت این که نرسیدم به دوستان ایمیل بزنم یا جواب سوالاتشون رو بدم هم همین بوده. دسترسیم به اینترنت هم کمتر بوده که شده قوز بالا قوز.

*

نهایتا دست به دامان مدیران پرشین بلاگ شدم که خداییش خیلی سریع سعی می‌کردند مشکل من رو برطرف کنند و نهایتا با چندبار مکاتبه مشکل حل شد و فهمیدم که قالب مربوط به آرشیو وبلاگ خراب شده بوده و ریشه مشکلات همین بوده. بنابراین از دوستان پرشین بلاگ خصوصا آقای جلالی که مرتب به مشکل من رسیدگی می‌کرد سپاسگزاری می‌کنم.

طبیعتا به خاطر حسن نظر دوستان نسبت به این قالب جدید، دست بهش نمی‌زنم و می‌ذارم همینطور «سبز» بمونه.

 

  
نویسنده : علی ; ساعت ٩:۳٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٥/٤/٢۱
تگ ها :